חנות לסבלנות

חנות לסבלנות

זהבה

ספר הילדים "חנות לסבלנות" מאת זהבה שרגל לוקח את הילדים למסע חיפוש אחר חנות בה אפשר לרכוש סבלנות. המסע שהם עוברים לחנות כולל מסע פנימי המשתקף בדרך אותה הם עושים אל המקום בו שוכנת החנות. מחיי היום יום העירוניים העמוסים בגירויים בלתי פוסקים לנוף בראשיתי בו שוררת הרמוניה בין מרקם החיים האנושי לטבע וקצב החיים בו אחר. בסוף הספר מצורפים בצבעים נפלאים תפזורת, מבוך, ציטוטים ואיורים של הדמויות שהילדים יוכלו להשתעשע בהם ולהוסיף הנאה לחוויית הקריאה בו. בעמוד האחרון מופיע יומן סבלנות שנותן לילדים אפשרות לתעד את פיתוח מידת הסבלנות שלהם. על איורי הספר המרהיבים אמון הצייר יניב גולשטיין והגרפיקאי ינקי זולדן ממלכות וקסברגר ששילב אותם ביצירתיות מיוחדת.
קרא עוד... הצג פחות...
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 74.00 ₪
מחיר באתר 66 .60
במחיר מיוחד לחברי מועדון
63 .27 לחברי מועדון
+ -
שם:
חנות לסבלנות
מחבר:
זהבה
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
010140465
מוציא לאור/ספק:
סטימצקי
ביקורות
 • דןדן 26 באפריל 2018

  מעולה

  מעולה!!!

 • שירה 21 בנובמבר 2017

  יפה מאד חיצונית ופנימית

  זכה לביקורות מעולות ומומלצות מקוראים רבים שנחשפו אליו.

 • שרה רחמיאל 14 בנובמבר 2017

  ספר נפלא

  "חנות לסבלנות"/זהבה

  "אל תדאג, בני הנחמד;
  הזמן אינו דורך במקום אחד".

  במשפט אחד-
  ספר ילדים לא רק לילדים.
  אעז ואומר- שזהו ספר ילדים חכם ואמיתי כל כך.
  ואוסיף שזהו ספר חובה לילדים.
  ויותר מכך- גם למבוגרים.
  נסחפתי ליותר ממשפט אחד אבל מי סופר....

  לפני שאסביר על מה ולמה קבעתי את דבריי ☝️
  שם למעלה בפתיחה-
  אני חייבת להעניק צל"ש למאיירים-
  הצייר יניב גולשטיין
  והגרפיקאי ינקי זולדן ממלכות וקסברגר.
  האיורים בצבעים רכים, צבעוניים, מתכתבים נאמנה עם הטקסט, ממחישים בצורה מדוייקת להפליא את אווירת הספר, מעלים ניחוח של נוסטלגיה וגעגוע לעולם אחר, שליוו יותר, מוסיפים נופך של אמינות לטקסט ולעלילה. אני אישית כמבוגרת התעכבתי והתפעלתי מהאיורים שהחזירו אותי אחורה בזמן, לזמנים רגועים, סובלניים ושלווים יותר, זמנים של לפני דור ה'כאן ועכשיו', לפני שרדפנו אחר צורך מיידי במידע עדכני.

  הגרון של יאיר כואב וסבא לוקח אותו לקופת חולים.
  בקופת החולים רעש מהומה, אנשים ממתינים לתורם, כולם ממהרים, כולם אוהבים את רופאת הילדים- ד"ר מאיה יקיר. הרופאה רושמת לו מרשם לאנטיביוטיקה ומרשם נוסף לתרופה מיוחדת מאד שניתן לרכוש רק בחנות אחת מסוימת- מרשם לסבלנות. היא מציידת את יאיר וסבו במפה והסברים היכן נמצאת אותה חנות. יאיר וסבו מלווים בשאר בני המשפחה אצים מהר לחפש את אותה חנות מיוחדת.
  הדרכים המוכרות להם חולפות לנגד עיניהם, מהעיר ההומה בקניונים ומגדלים רבי קומות מתחלפת לנוף אחר, מין נוף ראשית קדום של שבילים ירוקים, עצים גבוהים ואוויר הרים צלול כיין, נוף רגוע ושקט עם משב רוח רענן ונעים.
  מתחם חנויות נגלה אל מול עיניהם-
  חנויות בניחוח של פעם, חלונות ראווה פשוטים אך נעימים. האיורים הזכירו לי את רחוב רבי עקיבא השוקק חיים בלב ליבה של העיר בני-ברק, רחוב שאפשר למצוא בו חנויות בקורטוב נוסטלגי, עם סנדלרייה, שען, חייט, חנויות עם חוטים וכפתורים בשלל צבעים וגומחות של קיוסקים עם צנצנות של סוכריות ומסטיקים במחירים מצחיקים. החנות המבוקשת נמצאת, ממש חנות מארץ הפלאות, רחוקה מסממני המודרניזם, עם משקל מאזניים וטלפון חוגה. על דלת החנות מופיע שלט שמכריז על המבצעים.
  הסבלנות היא מצרך מבוקש-
  אנשים רבים מגיעים לרכוש לעצמם מעט סבלנות ואת כולם משרת בסבלנות רבה מנהל החנות- מר גנוט אשר אף זכה בתואר 'אלוף העולם בסבלנות'.
  המדפים מלאים במלאי של סבלנות אשר מגיעה בשלל סוגים, צורות וצבעים. יש בסירופ, באבקה או בכדורים. מצופה בשוקולד, בניחוח תפוזים, בקופסאות או בצנצנות. המוכרים גם הם אדיבים וסבלניים, משרתים את הלקוחות ברוגע ובנחת, מפזזים בין המדפים העמוסים בסבלנות למכביר כי הרי "סבלנות לא קונים בכל חנות", אלא רק בחנות המתמחה בכך.

  בסוף הספר מצורפים בצבעים נפלאים משחקי תפזורת ומבוך. אין כמו משחקי חשיבה אלו לפיתוח מידת הסבלנות. הילדים יוכלו להשתעשע בהם ולהוסיף הנאה לחווית הקריאה.
  בעמוד האחרון אף מופיע יומן סבלנות שנותן לילדים אפשרות לתעד את פיתוח מידת הסבלנות שלהם.

  "אם מישהו או משהו מעצבן
  אתכם עד אימה,
  פשוט תספרו עד עשר-
  רגע! זה רק חלק מהמסר;
  קחו נשימה ועוד נשימה,
  ואז הסבלנות תעלה ותגיע
  מעצמה".....

  ובנימה של סבלנות זו-
  אסיים ואומר;
  לכו לרכוש!
  ספר חובה למבוגר וגם לטף!

  מומלץ מומלץ מומלץ
  ושוב מומלץ!!

  לסקירות נוספות שלי מוזמנים להיכנס לאתר נוריתה בלינק המצורף
  http://nuritha.co.il/he/node/39129

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?