מכתבי יוני

מכתבי יוני

ועדו נתניהו בנימין

בלילה שבין ה- 3 ל- 4 ביולי 1976 נע קומץ לוחמים של צה"ל, רכוב על גבי מספר קטן של כלי רכב, לעבר בית הנתיבות הישן של אנטבה במטרה לשחרר יותר ממאה ישראלים שהוחזקו כבני-ערובה בידי טרוריסטים ערביים וגרמניים, שנעזרו על ידי חיילים אוגנדיים. מפקד הכוח המשחרר היה יוני - סא"ל יונתן נתניהו - שנהרג בקרב שהתחולל בבית-הנתיבות.

שעות ספורות אחר חילוץ בני הערובה, בשעה שהללו עשו את דרכם ארצה, דרך של יותר מ- 4000 ק"מ, נודע בדבים דבר הפעולה המזהירה והעולם כולו הוכה בתדהמה. נודע גם דבר מותו של יוני ומאנונימיות כמעט מוחלטת בחייו, בגלל תפקידיו הסודיים בצבא, הפך שמו של יוני לנישא בפי כל - בתי-ספר, גנים ושכונות נקראו על שמו, יוני נעשה נכס לאומי של העם היהודי.

מה דמות היתה ליוני? מה היה מהלך חייו? ומהו שקבע את כיוון דרכו? הספר המוגש בזה לקורא כולל תשובות אותנטיות על השאלות הללו. מכתבי יוני, שמהווים מעין פרקי יומן, מקיפים יותר משלוש עשרה משנות חייו - מזמן שהיה תלמיד בבית ספר תיכון בארה"ב ועד סמוך לנפילתו על אדמת אוגנדה. הם תעודה לקורותיו ועדות למניעיו.

הספר, הנקרא כסיפור מרתק, עשיר בתיאורים מחיי הצבא, בתגובות על מאורעות הזמן. בהערות על מצב העם, ובגילויים של רחשי-לב והרהורים לעת מצוא על תופעות אישיות והברקות. כל אלה משקפים אישיות יחידה במינה, בעלת הרבה יופי פנימי, אהבה, סבלנות, נאמנות לאידיאלים שבהם דגל ולערכים שבהם האמין - ערכי אדם ולאום. עם זה מגוללים מכתבי יוני לעיני הקורא דרמה נפשית עמוקה ורבת מתח, שמגעת לשיאה בימיו האחרונים של יוני ובדפיו האחרונים של הספר.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 92.00 ₪
מחיר באתר 82 .80
+ -
שם:
מכתבי יוני
מחבר:
ועדו נתניהו בנימין
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011530097
מוציא לאור/ספק:
מעריב-כתר
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?