כשניפגש שנית

הרמל קריסטין

כשציור אחד משנה חיים שלמים
אמילי אמרסון רגילה להיות לבד. אביה נטש את משפחתה כשהייתה ילדה, אמהּ מתה כשהייתה בת 17, סבתהּ האהובה נפטרה לאחרונה ובעבודה הודיעו לה שהיא מפוטרת. יום אחד היא מקבלת לידיה ציור יפהפה שמשנה את חייה. אל הציור, שהגיע ממקור בלתי-ידוע, מצורף מכתב ובו כתוב סבא שלך מעולם לא חדל לאהוב אותה.
אמילי מחליטה לצאת למסע בעקבות עברה המשפחתי, מתוך מטרה לגלות את מקורו של הציור ואת הנסיבות בהן צויר. היא חוצה את האוקיינוס בדרך למינכן, ממשיכה למחנות מעצר בפלורידה, שם עבדו אסירים גרמנים עבור חוואים אמריקאים, ומסיימת את המסע באטלנטה, ג'ורג'יה. במקביל לסיפורו ההיסטורי של הציור ושל גיבוריו, מתגלים גם סודות אפלים מעברה של אמילי וניסיונותיה להתמודד איתם.
כשניפגש שנית הוא ספרה השלישי של קריסטין הרמל הרואה לאור בעברית. קדמו לו רבי המכר המתיקות שבשכחה והחיים שנועדו לי, וכמו קודמיו, הוא מציע חווית קריאה סוחפת, רגישה ומרתקת.
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
83 .79 לחברי מועדון
+ -
 • א 29 בינואר 2018

  ספר סוחף

  שווה קריאה

 • לי יניני 14 בינואר 2018

  מומלץ במיוחד לאוהבי הז'אנר

  קראתי את כל ספרי בית היוצר של קריסטין הרמל שתורגמו לעברית.

  כתיבתה מחממת את הלב, מספקת לא מעט חומר למחשבה, ורעיונותיה מוצעים לקורא כמאפים מתובלים בתובנות וקלישאות מעולם החיים.

  מן הראוי שלפני מרכיבי המילוי של הבלינצ'ס שהכינה לנו קריסטין הרמל, כדאי שאתייחס לבצק שעוטף את המילוי. לא?

  מאוד אהבתי את הציור הריאליסטי שעל גבי הכריכה, בו ניצבת נערה בשמלה אדומה המשקיפה למרחקים, בתוך שדה ירוק, ובאופק שמיים נושקים לצבע הירוק, אך השמיים לא תכולים... לאחר שסיימתי את מלאכת הקריאה, הבטתי שוב על הציור המקסים הזה, ואכן יש בציור זה הרבה יותר ממה שהעיניים פוגשות במבט ראשוני.

  אז איזה מילוי יש לנו במאפה הנוכחי?

  אמילי אמרסון רווקה שכותבת טור בעיתון "קרייג", שהטור מתבטל העורך-בריאן מאייר נאלץ לפטרה. כשבוע ימים מיום פיטוריה, בבוקר יום שישי, בעודה מכורבלת במיטתה, צלצל הטלפון ומי מעברו השני של הקו? בריאן מאייר.

  באותה שיחה, בריאן מאייר בישר לאמילי, על חבילה שהגיעה למערכת העיתון מגלריית אומנות ממינכן, וששמה וכתובתה מצוינים עליה. כל מטרת שיחתו אליה הייתה, כדי להתריע בפניה, שבימים הקרובים צפוי להגיע אליה שליח עם החבילה.

  כעבור יומיים מופיע השליח עם החבילה ומה יש בתוך החבילה?

  "אקוורל עשיר בטקסטורות, אישה עומדת בלב מה שנראה כמו שדה תירס, פניה גלויות ומשקיפות למרחק. היא לבושה בשמלה אדומה ששוליה פרומים ושרוולה הימני קרוע, והבעת פניה נחושה ועורגת גם יחד. צבע השמים ברקע סגול עמוק להפליא...." (עמוד 14)

  הציור המקסים הזה מהווה את הבסיס לנובלה, משנה את חייה של אמילי, ובעקבותיו אמילי אמרסון יוצאת למסע שורשים. מכאן ואילך הסיפור מגולל על גבי שני צירי זמן הווה ועבר. סוג של כתיבה שאופייני לכתיבתה של קריסטין הרמל, ומזכיר את הספרים הקודמים שקראתי: "המתיקות שבשכחה" ו"החיים שנועדו לי".

  תוך כדי המסע מתגלים פרטים על אמילי ומשפחתה. חייה של אמילי לא היו בדיוק צפיחית בדבש. אביה עזב את הבית למיאמי לטובת מזכירתו-מוניקה בת ה-24, ואימה נפטרה שאמילי הייתה בת שמונה עשרה. לאמילי היה קשר הדוק עם הסבתא, וגם היא נפטרה לפני מספר חודשים. לאביה היא נוטרת טינה ולא שוכחת שלא יצר איתה קשר גם כשאימה נפטרה.

  אמילי כורכת למסעה את הקורא, והיא חוצה את האוקיינוס בדרך למינכן, פלורידה, אטלנטה, ג'ורג'יה ועוד. תוך כדי העלילה מתגלות לקורא עובדות היסטוריות על מלחמת העולם השנייה כגון: שבויים גרמניים שעבדו בחקלאות בשדות בארצות הברית, וברקע גזענות ועוינות לשחומי העור. באחד הקטעים מתואר לינץ' מזעזע שבוצע בנער, שכל מבוקשו היה שכר עבודתו ממעבידו.
  כפי שכבר נכתב, העלילה זו מגוללת לקורא בשתי קפסולות זמן, ומאכלסת בתוכה שרשרת ארוכה של סודות, נטישות, טרגדיות, שקרים, אהבה ממבט ראשון, כמיהה, נאמנות, קנאה, דעות קדומות, משאבי סליחה, פשרות, לחיות את הווה, להביט לעתיד, מערכות יחסים, צער וגם ניסיון לתקן.

  האם אפשר לתקן? לא בטוח? למזער נזקים? אולי...

  העלילה כתובה בהווה בגוף ראשון, ובקטעי העבר בגוף שלישי. הסיפור מזכיר סרטים אמריקאים שהכול צפוי, לעיתים לא הגיוני ולא מציאותי, עם מרכיבים של רומן רומנטי וקלישאות.

  למרות זאת, בכתיבתה היחודית של קריסטין הרמן, יש את אותו שביב אש, הגורם לקורא להעביר דפים מצד לצד מבלי להרגיש, וכשהזמן קצר, והמלאכה מרובה זה בהחלט מבורך.

  מי שמכיר אותי יודע שיש לי ביטוי מיוחד לספרים מהזן הזה: ספרות קנ"ש-קראתי, נהניתי שכחתי.

  עובדה היסטורית שנחשפתי אליה בזכות הספר הנוכחי הייתה, מחנות השבויים של הגרמנים ברחבי ארצות-הבית, במהלך מלחמת העולם השנייה.

  ממליצה לאוהבי הספרים הקלילים, הז'אנר, ולקוראים שמתחברים לממחטות.

  בשורה התחתונה: "האנשים שאנחנו אוהבים הם תמיד בדמנו, בלבנו, גם כאשר אינם בחיינו"
  (עמוד 331)

  לי יניני

 • גרמי 26 בדצמבר 2017

  ספר מדהים וסוחף ..

  ממליץ בחום
  מזכיר בתכונותיו את " הנערה שהשארת מאחור "

 • סוזן צדוק 6 בספטמבר 2017

  רומן היסטורי מיוחד במינו

  אמלי אמרסון בת יחידה ויתומה. אמא שלה נפתרה שהייתה בת 17 ואביה נטש אותה שהייתה ילדה קטנה בעבור אהבה לאישה אחרת שהציבה אולטימטום לאביה שינתק קשר עם ביתו.
  על כך הוא מצר עד סוף חייו.
  סבתה אם אביה המשיכה לתמוך באמלי עד שלימים נפתרה גם היא ואמלי נשארת לבדה.

  יום אחד היא מקבלת ציור יפיפה שמשנה את חייה ובו פתק שכתוב: "סבא שלך מעולם לא חדל לאהוב אותה".

  בצומת דרכים שאמלי נמצאת, בדיוק פיטרו אותה מעבודתה ככותבת תור בעיתון, מרגישה שזה בדיוק הסימן והזמן הנכון לצאת למסע בעקבות העבר המשפחתי שהיה תמיד באפלה והמטרה שלנגד עינייה לגלות את מקור הציור ומי צייר אותו שהרי ברור שהיא מבינה שמי שמופיע בציור זאת סבתא היקרה לה מכול.

  המסע שהיא נסחפת איליו חוצה את האוקינוס מינכן לפלורידה ומסתיים באטלנטה וג'ורג'יה במסעה היא מגלה על ההיסטוריה המשפחתית של אהבה בין אסיר גרמני שהיה במחנות בפלורידה שם עבדו האסירים עבור חוואים האמרקאים ומיהו אותו אסיר גרמני ואיך הוא קשור בשושלת המשפחתית האמריקאית שלה, אם בכלל??

  במקביל לגילויים ההיסטורים שהציור מוביל את אמלי מסע היא מגלה סודות אפלים מין העבר. יחסיה עם אביה מקבלת תפנית אחרת לאורך המסע והאם תוכל לסמוך עליו ולתת לו מקום בחייה לאחר שנטש אותה?

  הסיפור חזק, מרגש ומטלטל לכול אורכו מסופר בזמנים של עבר/הווה חייבת לציין שהסופרת יודעת לסחוף בסיפורים המרגשים שלה.

 • . 22 ביולי 2017

  מרגש

  .

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?

שם:
כשניפגש שנית
מחבר:
הרמל קריסטין
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011414741
מוציא לאור/ספק:
הכורסא