לחשוב מהר לחשוב לאט

לחשוב מהר לחשוב לאט

דניאל כהנמן

לחשוב מהר לחשוב לאט / כהנמן דניאל

דניאל כהנמן, מההוגים החשובים בתקופתנו, הוא חתן פרס נובל במדעי הכלכלה בזכות עבודתו פורצת הדרך ורבת ההשפעה בפסיכולוגיה, שהציבה אתגרים למודל הרציונלי של שיפוט וקבלת החלטות. רעיונותיו השפיעו השפעה עמוקה על דיסציפלינות שונות ומגוונות, ובהן כלכלה, פסיכולוגיה, רפואה ופוליטיקה.

עכשיו, לראשונה, קיבץ כהנמן את רעיונותיו בספר אחד, שהפך מיד עם צאתו לרב מכר בינלאומי – תוצר של חשיבה ושיתוף פעולה לאורך שנים רבות עם גדולי ההוגים מתחומים מגוונים. לחשוב מהר לחשוב לאט לוקח אותנו למסע מרתק ומפתיע אל המתחולל בדעתנו. הוא מספר את סיפורן של שתי מערכות פיקטיביות השולטות בחשיבתנו: מערכת 1 המהירה והאינטואיטיבית ומערכת 2 הלוגית, האטית, המאומצת – והעצלנית.

כהנמן חושף אותנו בדרך מרתקת – תוך שיחה פעילה עם הקוראים ושזירת דוגמאות מחייו שלו ומניסויים מאלפים – לנפלאותיה ולפגמיה של החשיבה: מקומם המרכזי של רשמים אינטואיטיביים בהתנהגותנו ובחשיבתנו, השפעתם של שנאת הפסד וביטחון-יתר על אסטרטגיות של ארגונים וחברות, הקושי לנבא מה יגרום לנו אושר בעוד שנים אחדות ואף בעוד שעות אחדות, ההשפעה העמוקה של אופן הצגת המידע על בחירותינו, ועוד ועוד.

לחשוב מהר לחשוב לאט מציע תובנות פרקטיות מאירות עיניים בנוגע לבחירותינו בחיים האישיים והמקצועיים, ודרכים שטרם עלו בדעתנו איך להימנע מכשלים בחשיבתנו. הוא ישנה לתמיד את הדרך שבה אנחנו חושבים על חשיבה.

"דניאל כהנמן הוא בין הפסיכולוגים המשפיעים בהיסטוריה, ובהחלט הפסיכולוג החשוב ביותר כיום. יש לו יכולת מופלאה לחשוף את מאפייניה המפליאים של הדעת האנושית, שרבים מהם הפכו לקלאסיקה [...] עבודתו עיצבה מחדש את הפסיכולוגיה החברתית, את המדעים הקוגניטיביים, את חקר האושר ומדעי ההתנהגות. הופעתו של לחשוב מהר לחשוב לאט הוא אירוע הרה חשיבות." - סטיבן פינקר, מחבר רבי המכר "כיצד פועל המוח" ו"הלוח החלק" (מטר)

"דניאל כהנמן הוא אחד ההוגים המקוריים והמעניינים בזמננו. אין איש על פני האדמה שמיטיב ממנו להבין כיצד ומדוע אנחנו בוחרים כפי שאנחנו בוחרים. בספר נפלא זה הוא חולק חוכמה של חיים שלמים, המוצגת בצורה פשוטה ומרתקת ובה בעת מעמיקה להפליא. קריאת חובה לכל אדם בעל נפש סקרנית." - סטיב ד' לוויט, ממחברי "פריקונומיקס" (כתר)

"ספר זה הוא ציון דרך בחשיבה של מדעי החברה, בסדר גודל של עושר האומות של אדם סמית ופירוש החלום של זיגמונד פרויד." - נאסים טאלב, מחבר "הברבור השחור" (דביר)

"נכתבו ספרים טובים רבים על רציונליות אנושית ועל אי-רציונליות, אבל רק יצירת מופת אחת. יצירת המופת היא ספרו של דניאל כהנמן, לחשוב מהר לחשוב לאט. זהו אחד האוספים הנפלאים והמרתקים ביותר של תובנות על נפש האדם שקראתי אי-פעם." - ויליאם אסטרלי, "פיננשיאל טיימס"
קרא עוד... הצג פחות...
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 138.00 ₪
מחיר באתר 124 .20
במחיר מיוחד לחברי מועדון
117 .99 לחברי מועדון
+ -
שם:
לחשוב מהר לחשוב לאט
מחבר:
דניאל כהנמן
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
013620789
מוציא לאור/ספק:
מטר
ביקורות
  • דורית צ. 24 בינואר 2017

    ספר מצוין ומעורר מחשבה

    ספר מצוין ומעורר מחשבה

  • בר א. 24 בינואר 2017

    הספר הכי חשוב שקראתי בחיי

    ספר מדהים, ספר חובה לקריאה לכל אדם בר דעת ובייחוד לעצמאים ובעלי עסקים שלהחלטות שלהם יש משקל גדול. הספר הזה פשוט שינה את הדרך שבה אני חושבת ועזר לי להבין יותר טוב איך אנחנו חושבים ומקבלים החלטות ואיך אפשר להפוך את התהליך הזה ליעיל יותר, רציונלי יותר ולהמנע מטעויות כל כך נפוצות בשיפוט שיכולות להשפיע על חיים שלמים. כנראה הספר הכי חשוב שתקראו בחייכם.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?