המדע היהודי של איינשטיין

גימבל סטיבן

המדע היהודי של איינשטיין / גימבל סטיבן

האם תורת היחסות של איינשטיין היא תיאוריה "יהודית"? הנאצים, שביקשו להוקיע אותה, טענו שכן, וכינו אותה בבוז "מדע יהודי". כיום, טוען הפילוסוף של המדע סטיבן גימבל, יש בהחלט מקום לבדוק את הטענה הזאת, למרות מקורה המפוקפק.

גימבל סוקר את קורות חייו של אלברט איינשטיין ואת עבודתו במטרה לבדוק באיזו מידה השפיעו – או לא השפיעו – אמונותיו, הרקע שלו וסביבתו על עבודתו כמדען. יהדותו של איינשטיין היא עובדה ידועה לכול, אבל הטענה כי היה "יהודי" בעת שישב אל שולחנו ועבד עלולה לקומם רבים. גימבל מציג לפיכך את ההגדרות המרובות למונח "יהודי", ומחפש בתורתו של איינשטיין זכר לחשיבה התלמודית. כמו כן הוא בוחן את אמונותיהם הדתיות של אנשי מדע אחרים, דוגמת ניוטון, דקארט ופרויד.

המדע היהודי של איינשטיין משלב מדע, היסטוריה, פילוסופיה, תיאולוגיה ופוליטיקה בדרכים חדשות ומרתקות, ומוצא זיקה מפעימה בין היהודים לבין E = mc2.

סטיבן גימבל הוא ראש המחלקה לפילוסופיה באוניברסיטת גטיסברג בארצות הברית, ומחברם של ספרים רבים על אודות פילוסופיה של המדע.

• "גימבל לוקח את הקוראים למסע מאיר עיניים אל טבעה של היהדות, הפילוסופיה של הגל ולכל מקום שאליו מוליכה אותו סקרנותו" – ניו יורק טיימס

• "דיון מרתק ומשכיל על היבטים רבים במאה העשרים" – פיזיקס טוּדיי

• "סקירה מעמיקה ופרובוקטיבית-במתכוון על היהדות הטבועה באיינשטיין ובמהפכה המדעית שחולל" – ג'וּאיש ג'ורנל
מחיר קטלוגי 94.00 ₪
מחיר באתר 84 .60
+ -

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?

שם:
המדע היהודי של איינשטיין
מחבר:
גימבל סטיבן
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
010073177
מוציא לאור/ספק:
כתר