המצפן הארגוני

המצפן הארגוני

גיורא שלגי

את עבודתי ברפאל התחלתי כחבר זוטר בצוות פיתוח וסיימתי כמנכ"ל, תפקיד אותו נטלתי על עצמי בשנת 1998 שעה שגורל רפאל עמד על כף המאזניים, לאחר תקופה
ארוכה של משבר טראומטי, שנבע מההחלטה להפוך את רפאל לחברה ממשלתית.
הלקחים שנצברו טרם המשבר ובמהלכו סיפקו את הבסיס לדרך חדשה שתמציתה במצפן ארגוני אותו גיבשנו כהנהלה. מצפן שבבסיסו עמדה רוח חדשה, שכיוונה ליעדים שאפתניים, שהתממשו מעבר לצפיות.
הספר כתוב מנקודת מבט לא שגרתית, המתמקדת בתרבות הישראלית, שמיצוי נכון של תכונותיה עשוי להתאים לכל ארגון השואף להצטיין, ללא קשר לגודלו,
תחום עיסוקו או הרכב הבעלות שלו

גיורא שלגי - בוגר הפקולטה להנדסת מכונות בטכניון והפקולטה לתעופה וחלל של אוניברסיטת סטנפורד. הצטרף לרפאל בשנת 1960 ומילא מגוון תפקידים, במהלכם זכה פעמיים בפרס בטחון ישראל ובפרס על שם פרופ' דוד ברגמן על הקמה וניהול שטח אלקטרואופטיקה. ניהל את חטיבת הטילים, כיהן תקופה קצרה כסמנכ"ל למו"פ, ופרק אחרון כמנכ"ל רפאל שהסתיים בשנת 2004.
כיום – עמית מחקר בכיר במוסד שמואל נאמן, הטכניון.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 89.00 ₪
מחיר באתר 80 .10
+ -
שם:
המצפן הארגוני
מחבר:
גיורא שלגי
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
010940178
מוציא לאור/ספק:
קונטנטו דה סמריק
ביקורות
 • פרופ' אריה מהרשק, נשיא המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, כרמיאל 22 בפברואר 2018

  ניהול במיטבו

  עלילה מרתקת של חילוץ רפאל ממשבר... הובלת הארגון להמראה ולצמיחה... מסופרת, בשפה בהירה וקולחת, ע"י מחולל השינוי ומובילו.
  ניהול במיטבו - הצבת מטרה חדה ומאתגרת ... נטילת סיכון ואחריות אישית ... הפגנת מנהיגות לעילא, רתימת תעצומות הנפש של אנשי הארגון תוך הבנה מעמיקה של סגולות ה-DNA הישראלי. קריאה חווייתית.

 • אריאל 20 בפברואר 2018

  מומלץ לכל אדם הרואה עצמו בעל שאיפות להשפיע בארגון בו הוא עובד

  החזון הארגוני שכותב הספר מציג, מעורר השראה ויחד עם זאת פרקטי לחלוטין ומספק כלים אמיתיים ליצירה והתפתחות בכל ארגון. הספר מונגש בצורה מופלאה לכל אדם, הן ברמה הרעיונית והן מבחינת השפה הצנועה והלא מתפלספת.

 • רנה דרור 20 בפברואר 2018

  "המצפן האירגוני"- סיפורו של ארגון שהמציא את עצמו מחדש  "ספר מרתק המציג התנסות מכוננת, רלוונטית לעולם המחייב אותנו להמציא את עצמנו מחדש כל הזמן, בין אם כיחידים ובין אם כארגונים.
  קצב השינויים הולך ונעשה מהיר יותר, ומימושו מותנה במנהיגות מחויבת המוכנה ללכת נגד הזרם. אני כותבת את דברי מתוך מבט של אשת חינוך וותיקה שחוותה מערכת הזקוקה לכך".

 • ד"ר יוסף יעלי - לשעבר מדען בכיר ומהנדס מערכת ברפאל ובאלביט 17 בפברואר 2018

  ספר מיוחד על ניהול מוצלח

  המצפן הארגוני הוא ספר המתאר סגנון ניהול ייחודי שגיורא שלגי פיתח, על סמך לקחים מניסיון החיים שלו. הספר מתאר יישום מוצלח של תובנות על ניהול טוב לגבי חברת רפאל, שהיא גוף עסקי המייצר מוצרים, אבל חלק ניכר מתובנות אלה מתאים גם לארגון ציבורי המספק שירותים. מומלץ לכל ראש ארגון שרוצה להציג הישגים במהלך כהונתו.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?