שבע אימהות

ברנדס יוכי

שבע אימהות‮ ‬מספר לנו את סיפוריהן של שבע נשים גדולות בתנ"ך‮, ‬כפי שלא סופרו מעולם‮. ‬במלאכת בלשות ארכיאולוגית מבריקה חושפת‮ ‬יוכי ברנדס‮ ‬סיפורים ושברי סיפורים שנחבאים כבר אלפי שנים מתחת למעטה החיצוני הרשמי של התנ"ך‮ - ‬שהוא‮, ‬כידוע‮, ‬סיפור של גברים‮ - ‬מאחה אותם‮, ‬ויוצרת‮ ‬שבעה דיוקנאות מרהיבים של נשים שהצליחו‮, ‬באומץ ובתושייה‮, ‬לנצח את השיטה ולשרוד‮.‬ כמו‮ ‬במלכים ג‮, ‬הרומן התנ"כי שריתק מאות אלפי קוראים‮, ‬גם כאן מזמינה אותנו‮ ‬יוכי ברנדס‮ ‬להשתתף בפתרון כתבי חידה שדומה שמחברי התנ"ך‮ "‬שתלו‮" ‬עבורנו‮ - ‬הקוראים הסקרנים‮, ‬החשדנים‮, ‬ההרפתקנים‮ - ‬בתוך הסיפורים הממלכתיים‮. ‬
מה באמת דחף את בת לוט לאנוס את אביה במערה‮? ‬למה התנ"ך מעריץ את תמר ומתעב את אשת פוטיפר‮, ‬הלוא שתיהן עשו מעשה דומה‮? ‬מי עמדו מאחורי‮ ‬הסיפורים שמנסים להמעיט את דמותה של מרים הנביאה‮? ‬איך זה יכול להיות שהתנ"ך מתפעל מבנות מרדניות‮, ‬כמו בת פרעה ורחל‮, ‬שמבזות את אבותיהן‮? ‬מדוע רות צריכה שנעמי תלמד אותה איך לצוד את בועז‮, ‬ומה באמת קרה בין השניים בגורן שלו בלילה‮? ‬למה קשרו חכמינו תפילין לראשה של מיכל‮? ‬ואיך הפכה אסתר המלכה מבובת ברבי מחוקה לאדם הכי חכם בתנ"ך‮? ‬ על השאלות המרתקות הללו‮, ‬ועל רבות אחרות‮, ‬עונה‮ ‬יוכי ברנדס‮ ‬בדרך סיפורית כובשת לב‮. ‬אנחנו מתבוננים בנשות התנ"ך‮, ‬תחילה מרחוק ואחר כך מקרוב‮, ‬מבינים את המניעים שלהן‮, ‬מתוודעים לסביבה החברתית והתרבותית שבה הן חיות‮, ‬לומדים להעריך אותן‮, ‬ואולי אפילו להעריץ אותן‮, ‬ובתוך כך אנחנו גם מבינים מדוע מנעו מהן מחברי התנ"ך את קדמת הבמה‮.
‬ שבע אימהות‮ ‬הוא חגיגת קריאה אמיתית‮, ‬רומן־מדרש מודרני שהוא מיזוג מרנין של הרפתקת גילוי תרבותית וחוויה משחררת של התפרקות ממוסכמות פרשניות עריצות‮. ‬ שבע אימהות‮ ‬הוא ספר שמשלב בדרך משוכללת ואפקטיבית להפליא את המַחכים והמהנה‮.‬ יגאל שוורץ יוכי ברנדס‮ ‬נולדה בחיפה בשנת‮ ‬1959‮.‬ ספריה‮: ‬גמר טוב‮ (‬הספריה החדשה‮, ‬1997‮), ‬הגר‮ (‬ידיעות אחרונות‮, ‬1998‮), ‬לכבות את האהבה ‮ (‬ידיעות אחרונות‮, ‬2001‮), ‬גרעינים לבנים (‬ידיעות אחרונות‮, ‬2003‮), ‬וידוי‮ (‬ידיעות אחרונות‮, ‬2005‮), ‬מלכים ג‮ (‬כנרת‮, ‬זמורה־ביתן‮, ‬2008‮).
מחיר קטלוגי 94.00 ₪
מחיר באתר 79 .90
חברי מועדון צוברים 4.00 נקודות בקנית מוצר זה!
+ -
  • פיינמן חגית 24 בינואר 2017

    ספר מעניין של יוכי ברנדס.מזכיר

    ספר מעניין של יוכי ברנדס.מזכיר בסגנונו את הגיבורים שלי של יאיר לפיד ואת מהתנך באהבה של רם אורן.הספר נותן לנו פרושים נוספים של הסיפורים המקראיים. לדעתי מקרב אותנו לתנך, למרות שלא כל הפרושים תואמים לפירושי חז"ל. מומלץ.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?

שם:
שבע אימהות
מחבר:
ברנדס יוכי
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
ISBN #1:
0625-1200628
מק"ט:
011372715
מוציא לאור/ספק:
כנרת