נתניהו \ בן כספית

נתניהו \ בן כספית

בן כספית

אם ישלים את הקדנציה הנוכחית עד תומה יעקוף בנימין נתניהו את דוד בן-גוריון ויהיה למי שכיהן יותר מכל אחד אחר בתפקיד ראש ממשלת ישראל. עצם אִזכּוּר שמו מעורר רגשות עזים ומנוגדים: מצד אחד ניצב מחנה עצום ורב של ישראלים הרואים בו את אבי האומה, משיח בן-זמננו ומנהיג בסדר גודל תנ"כי. מן העבר השני עומדים לא מעט ישראלים שאינם יכולים לשאת אותו, את משפחתו ואת סגנונו. קשה למצוא ישראלים אדישים לנתניהו, ולא בכדי. האיש הוא ללא ספק אחד המנהיגים המרתקים ביותר בהיסטוריה של המנהיגות הישראלית בעידן החדש. אישיותו רוויית ניגודים וכישרונות, אך גם לא מעט חוליים וחולשות, וקשה לעמוד על טיבו במדויק: האם הוא אידיאולוג ימני חסר פשרות המוכן לעשות הכול כדי לחסום את מדיניות השמאל, או שמא מדובר בנהנתן חסר גבולות שכל מעשיו מכוונים לתכלית אחת ויחידה – הישארות בשלטון? האם הוא מחזיק בתפיסת עולם מוצקה, או שרק הכוח, השררה והכיבודים נחשבים בעיניו? האם הוא גיבור, או ציניקן?

בנתניהו, מנסה בן כספית לענות על שלל השאלות הללו דרך סקירת גיבורי חייו ונוף ילדותו של בנימין הצעיר, שנהפך לביבי, שהומר ל"בן ניתאי" וחזר להיקרא בנימין נתניהו לאחר נפילת אחיו יוני. הביוגרפיה החדשה הזאת נעה בין נאומיו חוצבי הלהבות של הסבא, הרב נתן מיליקובסקי בפולין של תחילת המאה שעברה, דרך הרביזיוניזם הלוהט של האבא פרופ' בן-ציון נתניהו והאח הגיבור המת יוני, וכלה בשלוש רעיותיו: שתי גרושותיו והרעיה האחת שאין בלתה, שרה. הספר עתיר גילויים ותובנות חדשות, ומכוון לראשונה את הזרקור אל פינות נידחות בחייו ובאורחותיו של בנימין נתניהו.
קרא עוד... הצג פחות...
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 128.00 ₪
מחיר באתר 115 .20
במחיר מיוחד לחברי מועדון
109 .44 לחברי מועדון
+ -
שם:
נתניהו \ בן כספית
מחבר:
בן כספית
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
011324091
מוציא לאור/ספק:
משכל הוצאה לאור
ביקורות
 • הפרסי 30 בדצמבר 2020

  אחלה נתניהו

  בתור אחד שמעריץ את נתניהו, קניתי את הספר הזה ונהנתי מאוד, צחקתי מכל עמוד לא להאמין שהכותב "המהולל" בן כספית השקיע מהזמן שלו בשביל להכפיש ולפגוע בראש הממשלה באמצעות רכילות זולה, קראתי את הספר הזה לפני הבחירות וזה עשה לי חשק להצביע לו מומלץ בחום לכל מעריצי נתניהו.

 • אהוד 21 באוקטובר 2019

  לא אמין

  המון שנאה אישית שניכרת לאורך כל הספר,
  ספר דמגוגי זול וצהוב.

 • ברק 22 בספטמבר 2019

  לא אובייקטיבי

  לאורך כל הספר מתחזקת התחושה שהסופר לא ממש מחבב בלשון המעטה את ביבי וכל פרק בהיסטוריה מוצג באותו אור שלילי

 • דן 7 ביוני 2019

  ספר טוב

  ספר מרתק, כתוב מצוין, אך יש חוסר גדול במקורות, דבר שמטיל בספק את מהימנות הספר.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?