המקווה האחרון בסיביר

המקווה האחרון בסיביר

אשכול נבו

המקווה האחרון בסיביר / נבו אשכול

"היה אפשר לצפות שסיפור כזה יעבור מפה לאוזן, יילחש בחדרי מדרגות, או בחדרי מיטות, יתואר לפרטי פרטיו, לדורי דורות, אך הפלא ופלא, מיד לאחר שקרה המקרה, ואף שהיו לו עדים, עדי ראייה ממש, לא דיברו בו הבריות, לא בעברית, לא ברוסית ולא באמריקאית, כאילו גמרו בלבם לכסות את השערורייה בפתיתי זמן, בשניות שנערמות על גבי דקות, כמו שלג. שהרי ממילא איש לא יאמין להם."

מיום שהניח כיפה על ראשו ועלה לעיר הצדיקים משתדל משה בן צוק בכל כוחו לשכוח את חייו הקודמים, ובייחוד את איילת, אהבת נעוריו. אלא שאז, בדיוק כשנדמה לו שהוא מצליח, מטיל עליו הבוס שלו – ראש העיר – משימה שמאיימת להצית הכול מחדש.

המקווה האחרון בסיביר הוא רומן מלא תשוקה וקסם, שאורג שורה של סיפורי אהבה המתנקזים בסופו של דבר אל רגע שערורייתי אחד. הרומן מתרחש במקום דמיוני, ועם זאת מציע מבט ממזרי על המגוחך, המקומם והנוגע ללב שבמציאות חיינו כאן.

בכריזמה עלילתית יוצאת דופן, וביכולת הנדירה שלו לקרב אותנו גם אל דמויות רחוקות, מגולל אשכול נבו סיפור על החלטה אחת, שמשנה חיים רבים.

ספריו של אשכול נבו היו לרבי-מכר, תורגמו לשפות רבות וזכו לשבחי הביקורת בארץ ובעולם. נוילנד, משאלה אחת ימינה, ארבעה בתים וגעגוע וצימר בגבעתיים ראו אף הם אור בהוצאת זמורה-ביתן.

"באחת מהנסיעות שלי ברחבי הארץ, נתקלתי במקווה שהלך ונבנה במקום שבו, איך לומר זאת בעדינות, לאוכלוסייה אין שום צורך במקווה. זה היה גם משעשע וגם מטריד. וזה שלח אותי לחשוב: מי נתן את ההוראה? וגם לדמיין: מה עתיד לקרות כשהמקווה יעמוד על תילו?
העבודה על "המקווה האחרון בסיביר" נמשכה כארבע שנים, בהפסקות, ושלחה אותי לגלות ולתחקר עולמות מסקרנים שרחוקים ממני מאוד.
אני יכול לומר שמכל ספרי, זה הספר שהכי נהניתי לכתוב." אשכול נבו

ביקורות על ספריו של אשכול, בארץ ובחו"ל:

"הכישרון הגדול של נבו הוא היכולת לגרום לדמויות לקפוץ מן הדף" (אובזרוור)
"נבו כותב ברגישות, כנות והומור אשר הופכים את ספריו לסוחפים" (אינדינפדנט)
"הכתיבה של אשכול נבו מרשימה, בעיקר מפני שהיא שאפתנית ורחבת מנעד, ומפני שהוא מיטיב לזהות ולדובב הנעות לאומיות, רגשיות ודתיות סותרות ("הארץ")
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 94.00 ₪
מחיר באתר 75 .20
+ -
שם:
המקווה האחרון בסיביר
מחבר:
אשכול נבו
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
010033028
מוציא לאור/ספק:
זב"מ
ביקורות
 • רינה 29 במאי 2018

  רינה

  ספר עדין ומקסים.
  מהנה ומרתק.
  אחד הטובים.

 • סיון 24 בינואר 2017

  אהבתי

  סיפור מקסים על עיירה כאילו דמיונית, אך הכל בה מאוד מוכר. על אהבה, עלייה, פוליטיקה והכל נרקם לסיפור פשוט מקסים

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?