רפואת צמחים סינית מסורתית מרקחות רפואיות

רפואת צמחים סינית מסורתית מרקחות רפואיות

אפי כפיר

ספר זה הוא המשך טבעי לספר הבסיסי "425 צמחי מרפא סיניים - סגולות רפואיות" - שבו נמצא מידע מפורט אודות סגולותיהם הרפואיות של כל אחד מצמחי המרפא או החומרים שבהם משתמשים מרפאים שפועלים על פי עקרונות הרפואה הסינית.
הצמחים הבודדים וסגולותיהם הרפואיות הם בבחינת אוצר מילים והרכבת מרקחת רפואית היא כמעשה יצירת משפט תחבירי מורכב. מטרת ספר זה היא להעניק לקוראיו מידע זמין ומדויק אשר נסמך על המקורות הסיניים המסורתיים, אודות מכלול ההיבטים של 245 מרקחות סיניות רפואיות, מרביתן קלסיות וחלקן מודרניות בנות זמננו.
המרקחות מסוּוגות לפי נושאי הטיפול ומקובצות בשבעה-עשר פרקים. בהקדמה לכל פרק יש הסבר מקיף אודות ההשקפה ודרכי האבחון המיוחדות של הרפואה הסינית באשר לתסמונות שעליהן עונות המרקחות הרפואיות שמקובצות בו.
הדיון בכל אחת מהמרקחות מתנהל על פי מספר קטגוריות: שמותיהה של המרקחת בעברית, בסינית ובאנגלית ומקורו של השם הסיני. פירוט הצמחים והחומרים שמרכיבים את המרקחת, אופן הכנתה, פעולותיה, התוויותיה, וכן ניתוח התפקיד של כל אחד מהמרכיבים הבודדים וניתוח האסטרטגיה שלפיה הם פועלים יחד בתזמור הרמוני לפתרון תסמונות ומחלות.
בסוף כל קבוצת פרקים משותפת יש טבלאות סיכום והשוואה מתומצתות של כל המרקחות בקבוצה. זה למעשה חתך האורך של המרקחות אשר מאפשר במבט אחד לאתר את המרקחת המתאימה ביותר לפתרון מצג התסמינים שאובחן. כמו כן נמצא טיפים שנובעים מניסיון קליני, הערות, אזהרות והתוויות נגד, התאמות חשובות למבנה המרקחות, על ידי הוספה או הסרה של צמחים בהתאם לתסמינים שונים, וכן הצעות לשינוי באורחות החיים של המטופל כהשלמה לטיפול בצמחים הסיניים ודיקור, או כהשלמה לכל סוגי הטיפול ברפואה משלימה, לרבות עצות לתזונה בריאה ולשינוי אורחות חיים כתוספת מרככת חשובה לטיפול התרופתי התסמיני ברפואה המודרנית.
לשימושם של מטפלים, רופאים, מרפאים אינטגרטיביים והציבור הרחב, ניתן לאתר על ידי הזנת מילות חיפוש, מחלות או תסמונות על פי שמן הלטיני או העברי ולפי הגדרתן ברפואה המודרנית. כך בקלות רבה הקורא יופנה מיד אל המרקחות הסיניות המסורתיות ובנות זמננו שמתאימות לטיפול בכל מחלה ותסמונת מודרניים.
מבחינה פרמקולוגית הטיפול באמצעות מרקחות מרפא סיניות מאוזן בכל מרכיביו ולכן אינו כרוך בתופעות לוואי הרסניות. זאת הסיבה לכך שהוא יכול להילקח במקביל לתרופות מודרניות מבלי לסתור אותן. עם זאת, הקוראים בספר יוכלו להיווכח שרפואת הצמחים הסינית המסורתית שקיימת מזה 3,000 שנה יכולה לפתור בהצלחה מגוון עצום של בעיות רפואיות, כטיפול שלם ומלא בפני עצמו.
האסטרטגיות שגלומות במרקחות והבנת פעולותיהן הרפואיות יעניקו לכל קורא את היכולות הנדרשות כדי לאבחן במדויק ואזי להפעיל בתבונה את אוצרות החוכמה הקלאסית והתחכום הרב שגלומים ברפואת הצמחים הסינית המסורתית ותורמים מזה אלפי שנים לרווחת האנושות באשר היא.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 268.00 ₪
מחיר באתר 241 .20
+ -
שם:
רפואת צמחים סינית מסורתית מרקחות רפואיות
מחבר:
אפי כפיר
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
011786593
מוציא לאור/ספק:
עלים
ביקורות
 • יוסי 8 ביולי 2018

  מרתק!

  עולם טבעי ישן... וכמה שהוא דרוש בעולם הגלובלי החדש!

 • עידו 22 בפברואר 2018

  ספר מדליק

  איך הסינים עשו את זה? בלי כימיה, מיקרוסקופ או ביולוגיה?
  התשובה חום. קור ושלל טעמים...
  נפלא!
  טוב לדעת שחלק מהצמחים הסיניים הגיעו מהמזרח התיכון ומופיעים במקורותינו.

 • יורי גזית 25 ביוני 2017

  ספר חובה לא רק למטפלים אלא למי שרוצה דעה שניה על אבחון מערבי

  כתוב היטב וברור גם למי שאינו עוסק ברפואה סינית. בפני הקורא נפרשת היריעה המרהיבה של החצר הקיסרית הסינית על כל מורכבויותיה התרבותיות, כפי שזה מתבטא באיסטרטגיות הטיפוליות למחלות רבות ושונות. תענוג להתרפק על העולם העתיק הזה והחוכמה הסינית בשימוש בצמחי מרפא וחומרים מהטבע באופן שתיווצר מרקחת מאוזנת שפועלת בתזמור מדהים. מומלץ בחום!

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?