ארבע מאות עשרים וחמישה צמחי מרפא סיניים סגולות רפואיות 425

ארבע מאות עשרים וחמישה צמחי מרפא סיניים סגולות רפואיות 425

אפי כפיר

בספר זה מתוארים 425 צמחי מרפא סיניים, אופיים, תכונותיהם וסגולות הריפוי שלהם. המידע שמוצג כאן לוקט, נבדק ונוסה על פני כ-3,000 שנה. לקורא העברי נפתח צוהר רחב אל עולמם הקסום של צמחי המרפא הסיניים. חלק מהצמחים מוכרים מחיי היום יום ובהם זנגביל, הל, קינמון, נענע, ציפורן, סויה, כורכום, חילבה, שומשום, אגוז מלך, זרעי דלעת, דבש, זקן קלח תירס, קליפת פרי רימון, קליפת פרי אגס, אבטיח, ספרון ועוד רבים. כמו כן מתוארים חומרים נדירים שמשמשים לריפוי כגון ג'ינסנג, מור, לבונה, ענבר, מגנט, קרן קרנף, עצם נמר, קרן צבי, מושק, פאצ'ולי, גרודת ברזל, דיונון הרוקחים ושריון צב. ספר זה מסיר מעליהם את הלוט ומפיג את המסתורין שאופף אותם מאז שניגלו למערב על ידי מרקו פולו.
במבוא מוסברים כללי רפואת הצמחים הסינית, שיטות הריפוי, צירופים אפשריים של הצמחים ותהליכי עיבודם, מבנה העומק ההיררכי הקיסרי שאופייני לכל המרקחות וכן דרכי הכנתן.
הצמחים נחלקים בין 29 קבוצות על פי תיפקודם הטיפולי, ובסוף כל פרק יש טבלאות סיכום והשוואה. כך לדוגמא ישנם בין היתר צמחים מפיגי חום, צמחים מחזקי אנרגיה (צ׳י), צמחים מנקזי נוזלים, צמחים מחזקי דם, צמחים נוגדי רעילות וצמחים שמזינים את הלב ומשקיטים את הנפש. לכל צמח או חומר מרפא ניתן קוד ייחודי שמסמל את הקבוצה לה הוא שייך ומיקומו בקבוצה. כמו כן כל צמח יצוין בשמו הסיני, הלטיני, האנגלי והעברי, וניתן פירוט מלא על תפקודו והשפעתו על הגוף. זהו הניסיון היחיד מסוגו למציאת המקבילים הבוטניים הישראליים לצמחים סיניים אלה, כגון: עוזרד, קערורית, קדד, רב-מוץ, פואת הצבעים, חריע, אדמונית, יסמין הצוקים, זרעי דלעת, שיח אברהם וראשי בשמים.
מאחר שחלק ניכר מהצמחים הסיניים הם חומרי מזון, אזי בנספח נרחב ומיוחד, מועשר הקורא במידע מעשי אודות תזונה בריאה ומונעת מחלות לבני כל הגילים, תוך הדגשת צמחי המרפא הסיניים שמתאימים לכל תסמונת ואשר משמשים כמזונות וכתבלינים. כאשר יודעים מהם סגולותיהם הרפואיות של מזונות שונים אפשר לקיים היטב את דברי הרמב"ם: "יהיו מזונותיך תרופותיך".
מהדורה מודפסת, מורחבת ומעודכנת זו מוצעת גם בפורמט דיגיטלי שיוצר למעשה אפליקציה מתקדמת בת-חיפוש. תקוותנו שהידע הרב שמרוכז כאן בעברית, אנגלית, לטינית וסינית יהיה נגיש יותר מבעבר ויתרום לשימושם של רבים: החל במרפאים סיניים ואינטגרטיביים, המשך ברופאים, סטודנטים לרפואה סינית ורפואה משלימה, סטודנטים לרפואה מודרנית, מטופלים בשיטות ריפוי שונות לרבות ברפואה המודרנית, תזונאים, שפים מקצועיים, וכלה בכל אדם ומשפחה שהנושא קרוב לליבם ולתזונתם.
בספר ההמשך "רפואת צמחים סינית מסורתית - מרקחות רפואיות", ניתן לבצע חיפוש על פי הגדרת מחלות שונות בשמן הלטיני או העברי, ומיד לאתר את המרקחות המיוחדות שמתאימות לטיפול במחלות השונות על פי הגדרתן ברפואה המודרנית. לכל מרקחת יש פירוט של התאמות בעזרת הוספת צמחים או גריעת חלק מהצמחים. כך נשמרת הדדיות הקשר שבין הסגולות הרפואיות של כל צמח או חומר בודד לבין מרכיבי מרקחות המרפא הסיניות הקלאסיות והמודרניות. הספר "425 צמחי מרפא סיניים - סגולות רפואיות", הוא הספר הבסיסי שמציג את מילות השפה של המרפא-הרוקח הסיני. ספר ההמשך המתבקש בסדרה זו הוא "רפואת צמחים סינית מסורתית - מרקחות רפואיות" שבו ניתן ללמוד כיצד לחבר משפטים תחביריים שלמים ומורכבים מהמילים הבודדות.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 196.00 ₪
מחיר באתר 176 .40
+ -
שם:
ארבע מאות עשרים וחמישה צמחי מרפא סיניים סגולות רפואיות 425
מחבר:
אפי כפיר
כריכה:
קשה
שפה:
עברית
מק"ט:
011786592
מוציא לאור/ספק:
עלים
ביקורות
 • יניב 13 ביולי 2018

  ספר שצריך להיות בכל בית

  המידע שבספר הזה משנה את כל המחשבה על מזון כתרופה, השימוש בתבלינים כתרופה ומהותה העמוקה והמתוחכמת של רפואת הצמחים הסינית העתיקה.

 • שון 29 במרץ 2018

  חיבור ישיר להיסטוריה עולמית בכלל ולסינית בפרט

  נדלקתי!

 • איילת 12 באוקטובר 2017

  יופי של ספר - תרתי משמע!

  ספר יפה חיצונית ופנימית. הפורמט גדול ומאיר עיניים. הכתוב ברור ומרתק. כל כך הרבה ידע שנסתר מאיתנו ונגלה לעינינו בספר הזה. זהו עולמם המרתק של תבלינים וצמחי מרפא אקזוטיים וכאלה שניתן למצוא בכל בית... מה שמתקשר היטב לנספח הראשון בספר שעוסק בהרחבה בתזונה כרפואה, תוך שימוש בצמחי המרפא הסיניים שהם תבלינים ומזונות. פשוט כיף. מומלץ בחום רב.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?