שתיים / אפיניטי קונאר

אפיניטי קונאר

פֶּרל אחראית על: העצוב, הטוב, העבר.
סטשה אחראית על: המצחיק, הרע, העתיד.
השנה היא 1944. התאומות פרל וסטשה זגורסקי מגיעות לאושוויץ עם אמן וסבן. בעולם חדש ואפל זה הן מוצאות מחסה בכפילותן ונחמה בשפתן הפרטית ובמשחקים המשותפים של ילדותן.
כחלק ממתחם ניסויים בתאומים המכונה "גן החיות של מנגלה", האחיות יודעות זכויות־יתר וזוועות גם יחד, שכמותן לא יודעים האסירים האחרים במחנה. הן משתנות, והאישיות שחלקו פעם נגזלת מהן בעודן תחת נטל האשמה והכאב.
באותו חורף, בקונצרט שמארגן מנגלה, פרל נעלמת. סטשה מתאבלת על התאומה שלה, אך נאחזת באפשרות שפרל עדיין בחיים. כשהצבא האדום משחרר את המחנה, היא ובן לווייתה פליקס — ילד שחדור גם הוא שאיפת נקם על תאומו האבוד — נודדים ברחבי פולין החרבה. כל אותו הזמן דוחף אותם הרעיון שאולי יצליחו ללכוד את מנגלה ולהביא עליו דין צדק בין חורבות גן החיות של ורשה. בעוד הניצולים הצעירים הולכים ומגלים מה עלה בגורל העולם, עליהם לנסות ולדמיין לעצמם עתיד בתוכו.
סיפור עשוי לעילא המסופר בקול מקורי וצלול, ומפתיע שוב ושוב במהלכיו באחת התקופות האפלות ביותר בהיסטוריה אנושית.
"קונאר מתארת את הזוועות הללו בלשון היפהפייה והלירית של משל... הקוראים אשר יניחו לעצמם להיכבש בכישוף כתיבתה הרגישה להפליא, ימצאו ספר בלתי נשכח."
הניו יורק טיימס בוק רוויו
"שתיים הוא פרדוקס. זהו רומן יפהפה על פשעים מחרידים המתנהל בקלילות של מעשייה, וסיפור התבגרות של ילדים שלא מורשים להתבגר. אם תשרדו את המסע, תזכו באחד הספרים טורדי־המנוחה, רבי־העוצמה ועתירי־הדמיון של השנה." טיימס

אפיניטי קונאר, סופרת יהודייה ממוצא פולני, גדלה בקליפורניה. היא בעלת תואר מוסמך באמנויות מאוניברסיטת קולומביה. סבה נלחם במלחמת העולם הראשונה, והיא תמיד נמשכה לנראטיבים מהשואה.
בגיל 16 קראה ספר על הניסויים של מנגלה בתאומים, ומאז בער בה הרעיון לכתוב על כך.
"תמיד אתגעגע לכתיבה הזאת על סטשה ופרל," היא אומרת. "געגועים כאלה שמאיימים על המחשבה שלי לחזור ולכתוב."
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 96.00 ₪
מחיר באתר 72 .00
+ -
שם:
שתיים / אפיניטי קונאר
מחבר:
אפיניטי קונאר
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
010033228
מוציא לאור/ספק:
מחברות לספרות
ביקורות
  • רויטל 9 בפברואר 2019

    מדהים

    גיליתי שככול שקוראים יותר ספרות שואה כך הרגישות מתקהה. הספר שתיים החזיר לי את הרגישות הזו עם ריבית, לראשונה מזה זמן רב בכיתי ואפילו חלמתי בלילה על סבתי שנפטרה לפני יותר משנתיים והיתה ניצולה. ספר שנוגע בנקודות הרגישות ביותר של השואה, ההתעללות בילדים במסווה של מחקר רפואי. הקשר הבלתי ניתן לניתוק בין תאומים שמנגלה הצליח באכזריותו לנתק. אפשר לומר שזו היתה הצלחתו היחידה. רק מקריאת הספר אפשר להבחין במחקר העמוק שעשתה הסופרת ולהוריד את הכובע בפני אישה שלא היתה שם והצליחה להעביר את "חוויית" אושוויץ בצורה אמינה כל כך כאילו היא מספרת סיפור אישי. רוצו לקרוא

  • איילת ד. 28 בינואר 2019

    מעולה, אסור להחמיץ

    ספר המתאר בצורה רגישה וחדה את קורותיהן של התאומות, מנקודת מבטן הייחודית והמטלטלת. זה לא עוד ספר ביוגרפי, מדובר ביצירת אומנות שלא חוטאת לאמת ההיסטורית.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?