והארץ תדשא

והארץ תדשא

אסתר דגן קניאל

"וְהָאָרֶץ תַּדְשֵׁא" הוא ספר השירה הרביעי של אסתר אחרי שירים בצבע אָדֹם, אותיות מאירות, וכמו קליפה שהתקבלו בברכה ואהדה בקרב הקוראים.
הספר מאיר את התחנות השונות בתולדות 70 שנות קיומה של מדינת ישראל, עוטף את הארץ באהבה ואמונה עם דגש לזיקה של עם ישראל למולדתו. במרכזו של הספר אסתר מניפה את שלושת הדגלים:
עם ישראל, תורת ישראל, ואהבת ישראל, כשהאחרון מבניהם תופס מקום מרכזי בספר כמו בחייה. זוהי שירה עכשווית של אישה מאמינה ולוחמת המזמינה את הקורא לחוויה צרופה רבת משמעות.
אסתר דגן קניאל מקדישה את הספר "וְהָאָרֶץ תַּדְשֵׁא" למדינת ישראל במלאת לה שבעים שנה.
יאיר בן־חיים – עורך הספר
*
שירתה של אסתר דגן קניאל היא מתת לחגיגות השבעים, שירת הצדעה שכל כולה אהבה. יש במילים תשוקה להיטהרוּת ולזוך שישיבו לנו את נבואות אחרית הימים של הנביאים, שירה שמעידה על קשר פנימי עמוק לארץ היקרה. התחושה העולה בנו היא, שיש בארץ הזו קדוּשה ותפארת ששווים כל מחיר, שמצדיקים מאבק של דורות למענה: "רוחות נסדקו ואניות טבעו", והכול למען אותה אהבה נאֱצלת: "בעבור הדגל הזה שמים נפלו". כדרך הנביאים, יודעת אסתר דגן קניאל לצייר הזדהות של הטבע עם מעשי האנושות. למקרא שירה כה מרוממת נפש, יש קריאת כיוון שמרחיבה את הלב:
"בעבור הדגל הזה תנצֵח מחדש".
המשורר הרצל חקק
*
שיריה של אסתר כתובים בבהירות ומשלבים ליריקה עם הגות ומבע רגשי עמוק ומשקפים מציאות יום יומית וחושפים עולם פנימי עשיר. בשיריה אסתר מבטאת שאיפה חזקה לעולם טוב, מתריעה על מצבים המפרים את האיזון ומציבה מראה הדורשת תיקון. במכלול הרגשות הפועמים בה חושפת אסתר את ה"אני" היפה שבה.
בספרה "וְהָאָרֶץ תַּדְשֵׁא" אסתר מבטאת יותר מכל את אהבתה הבלתי מתפשרת לעם ולמולדת
וצובעת אותו בכחול לבן.
הסופרת שרה אהרוני
*
אני אוהבת את שיריה של אסתר, הם נוגעים, מרגשים וממלאים אותי בהתרוממות רוח ומשום כך הם נמצאים ליד מיטתי צמודים אלי ומחכה בהתרגשות לספרה החדש "וְהָאָרֶץ תַּדְשֵׁא"
הסופרת יוכי ברדס
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 55.00 ₪
מחיר באתר 49 .50
+ -
שם:
והארץ תדשא
מחבר:
אסתר דגן קניאל
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011786775
מוציא לאור/ספק:
חדרים
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?