מלחמת העולם השנייה

מלחמת העולם השנייה

אנטוני ביוור

מלחמת העולם השנייה פרצה באוגוסט 1939 בפאתי מנצ'וריה שבצפון סין, והסתיימה בדיוק שש שנים אחר כך בפלישה הסובייטית לצפון סין. המלחמה באירופה נראתה תלושה לגמרי, לכאורה, מהמלחמה באוקיינוס השקט ובסין – אבל האירועים שהתרחשו בשני צדדיו המנוגדים של העולם השפיעו רבות אלה על אלה. גדול האסונות בהיסטוריה, שחבק עולם ומלואו באמת ובתמים, השפיע על השקפות הדורות הבאים ועל תפיסותיהם יותר מכל עימות אנושי אחר.
בכישרון מספר־הסיפורים שלו, שעשה את "סטלינגרד", את "נפילת ברלין" ואת "הפלישה לנורמנדי" לרבי־מכר בינלאומיים, מכנס אנטוני ביוור יחדיו את כל היבטיה של מלחמת העולם השנייה בדרך חדשה לגמרי. בהסתמך על הניתוחים ועל המחקרים העדכניים ביותר, ובכתיבה בהירה ומלאת רגש, הוא מצרף את חלקי התמונה המלאה אלה לאלה בסיפור עלילה מרתק המשתרע מצפון האוקיינוס האטלנטי אל דרום האוקיינוס השקט, מערבות הצפון המושלגות ועד מדבריות אפריקה הצפונית והג'ונגלים של בורמה, מהאיינזצגרופן של הס"ס בשטחים הכבושים, עבור בגדודי העונשין שאליהם גויסו אסירי הגולאג וכלה באכזריות שלא תיאמן של מלחמת סין–יפן.
הכרעות מוסריות הן הבסיס לכל דרמה אנושית, ושום תקופה אחרת בהיסטוריה לא העמידה דילמות גדולות יותר – למנהיגים ולפשוטי־העם – ולא סיפקה דוגמאות שכאלה לטרגדיות אישיות והמוניות, לשחיתות הפוליטיקה של הכוח, לצביעות אידיאולוגית, לשיגעון הגדלות של מצביאים, לבגידה, לפרוורסיה, להקרבה עצמית, לסדיזם בל־ייאמן ולנדיבות בלתי־צפויה. הגם שיריעת סיפורו של ביוור היא הגדולה ביותר שבגדר האפשר, בשום פנים אין הספר מתעלם ממנת חלקו של האדם הפשוט, חייל או אזרח, שחייו נשחקו עד דק בידי הכוחות האדירים שפרקו כל רסן במלחמה הנוראה ביותר בהיסטוריה.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 148.00 ₪
מחיר באתר 133 .20
+ -
שם:
מלחמת העולם השנייה
מחבר:
אנטוני ביוור
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011323449
מוציא לאור/ספק:
משכל הוצאה לאור
ביקורות
 • אנונימי 3 באפריל 2020

  מעולה

  מעולה

 • דן 2 בדצמבר 2018

  גאונות מחקרית יוצאת דופן

  מדוייק להפליא , כרוניקה בגימור מושלם וניתוח טקטי ואסטרטגי מדהים.
  מומלץ לכל חובבי התקופה.

 • Isaac Zafrany 24 בינואר 2017

  פשוט ספר מצויין

  כתוב היטב. מומלץ מומלץ מומלץ

 • חיים 24 בינואר 2017

  חיים

  מה עוד אפשר לצפות מאחד ההיסטוריונים הטובים שיש , הפעם הוא מכניס את כול קו הזמן של מלחמת העולם השנייה לספר אחד בלי לפספס אירוע אחד לא פלא שהספר כולל 900 עמודים , מומלץ לכול חובבי מלחמת העולם השנייה ,

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?