ההימור האחרון של היטלר

ההימור האחרון של היטלר

אנטוני ביוור

קצר, אכזרי ובסופו של דבר כושל – הקרב ששבר את היטלר
ב-16 באוקטובר 1944 נפתחה מערכת "ההימור האחרון" של היטלר ביערות ובנקיקים המושלגים של חבל הארדנים. הרודן הנאצי האמין כי יעלה בידיו לפצל את כוחות בעלות-הברית ולהגיע עד אנטוורפן, וכך יאלץ את הבריטים והקנדים לנטוש לחלוטין את המערכה. הגנרלים שלו פקפקו בסיכויי ההצלחה של המהלך הזה, אך הקצינים והמש"קים הצעירים האמינו ביכולתם לנצח ולהציל את בתיהם ואת משפחותיהם מנקמת הצבא האדום המתקדם ממזרח. רבים מהם חשו התרוממות רוח והיו להוטים להשיב מלחמה ולהוכיח את כוחם. מתקפת הארדנים, שבה השתתפו יותר ממיליון איש, היתה הקרב הגדול ביותר במלחמה באירופה המערבית.
בעלות-הברית הופתעו לחלוטין כשמצאו את עצמן נלחמות בשתי ארמיות פַּנצֶר. אזרחים בלגים נמלטו מבתיהם בחשש מוצדק מפני נקמנותם של הגרמנים, והפאניקה התפשטה עד פריז. חיילים אמריקנים רבים נסו או נכנעו אבל אחרים החזיקו מעמד בגבורה ויצרו "שוברי גלים" שהאטו את התקדמות הגרמנים.
בתנאי מזג האוויר הקשים ששררו בעיצומו של החורף ובאכזריותם של הקרבות, דמתה מתקפת הארדנים לקרבות החזית המזרחית. אחרי טבח השבויים בידי הוואפן-ס"ס העלימו מפקדים אמריקנים עין כשאנשיהם ירו בגרמנים שנכנעו. קרב הארדנים היה לקרב ששבר סופית את כוחו של הוורמאכט.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 118.00 ₪
מחיר באתר 106 .20
+ -
שם:
ההימור האחרון של היטלר
מחבר:
אנטוני ביוור
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011323904
מוציא לאור/ספק:
משכל הוצאה לאור
ביקורות
  • ליאור 16 בספטמבר 2017

    ממליץ לחובבי ההיסטוריה של התקופה

    קראתי את הספר לפני שקראתי את הספר המקיף יותר של המחבר על מלחמת העולם השניה. בדיעבד הייתי ממליץ להיפך. למי שאהב את הספר על מלחמת העולם השניה - ממליץ בחום על הספר הנוכחי. רוצה לציין לחיוב רב את התרגום המוצלח של מושגים מאתגרים מהז'רגון הצבאי ומגרמנית. באופן עקבי לסגנון של המחבר, אני מוצא את השילוב של ציטוטים ממכתבים וכתבים אחרים של חיילים בטקסט מועיל מאוד, יותר מתיאור מהלכי הקרב, על מנת להבין את הלכי הרוח מעבר לניתוח הטקטי והאסטרטגי. בנוסף, באופן עקבי למחבר, אני מוצא את המפות לא מספיק מפורטות ונאלצתי להחזיק את הטלפון ביד עם מפות פתוחות היכן שרציתי להבין יותר טוב מה קורה. בסה"כ קריאה מומלצת לחובבי הז'אנר.

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?