וויינסברג אוהיו

אנדרסון שרווד

לצערנו לא ניתן לספק פריט זה כרגע.
לבדיקה נוספת, תוכל לפנות לשירות הלקוחות כאן

וויינסברג, אוהיו שראה אור ב-1919, היא יצירת המופת של שרווד אנדרסון שבה הצליח להשיג את המטרה אליה, לפי דעתו, חייב כל סופר לשאוף - לראות ולחוש את 'כל פנימיותם של החיים'. בעולם דמיוני מושלם, אבטיפוס של עיירה אמריקאית קטנה, הוא מגלה את היצרים החבויים ההופכים חיים רגילים לבלתי נשכחים.

נוכחותו המתמדת של הכתב הצעיר, ג'ורג' ווילארד, ותפאורה הרקע הקבועה של וויינסברג מאחדים את הפרקים והסיפורים של אנדרסון לרומן רב-עצמה.

בכישרון טבעי מצליח אנדרסון לקבץ דוגמאות של מאבקים אנושיים נצחיים - פועל המתלבט אם לשאת את האשה שהרתה לו, עקרת בית אומללה המחפשת אהבה אצל רופא העיירה, מורה רווקה הנמשכת לאחד מתלמידיה - המייצרים ספר שהוא בעת ובעונה אחת גם מעניין וקריא מאוד וגם בעל משמעות עמוקה.

אהרון אמיר תרגם אותו לראשונה בשנת 1947 ואז נשכח ורק לאחר תריסר שנים ועיבוד מחדש של התרגום הוא ראה אור בשנת 1959 בהוצאת עם עובד: וינסבורג אוהאיו, מחרוזת סיפורים השזורה חוט אוטוביוגרפי. יריעת חיים של עיירה במערב התיכון של ארצות הברית. רקמת חייהם הפנימיים הסוערים של בני קהילה נידחת, ולמראית עין שאננה ושמרנית בהליכותיה.

יצירה זו היוותה מקור השראה למיטב הסופרים האמריקאים - כמו פוקנר, המינגוויי וג'ון סטיינברג. 'מאוד אהבתי כמה מהסיפורים הקצרים שלו. הם היו כתובים בפשטות ולפעמים ביופי רב, והוא הכיר את האנשים עליהם כתב והם היו יקרים לליבו.' ארנסט המינגוויי, מתוך 'חגיגה נודדת.'

עמוס עוז התייחס אליו ב'סיפור על אהבה וחושך', כשכתב: 'אנדרסון הוא שחילץ אותי מן המלכוד הזה. הוא 'שחרר לי את היד הכותבת'. כל חיי אודה לו על כך... הספר הזה, הצנוע, עבר עלי כמו מהפכת-קופרניקוס הפוכה: קופרניקוס גילה שעולמנו כלל אינו מרכז כל היקום, כפי שחשבו עד ימיו, אלא רק כוכב-לכת בין שאר כוכבי-הלכת שבמערכת השמש. ואילו שרווד אנדרסון פקח את עיני לכתוב על מה שסביבי'.
מחיר קטלוגי 88.00 ₪
מחיר באתר 79 .20
+ -

לצערנו לא ניתן לספק פריט זה כרגע.
לבדיקה נוספת, תוכל לפנות לשירות הלקוחות כאן

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?

שם:
וויינסברג אוהיו
מחבר:
אנדרסון שרווד
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
011322363
מוציא לאור/ספק:
ידיעות ספרים