חיי נערות ונשים

חיי נערות ונשים

אליס מונרו

חיי נערות ונשים / מונרו אליס"האדם ברא את אלוהים! ולא הפוך!.. האדם ברא את אלוהים בצלמו."

הרומן היחיד של אליס מונרו – אמנית הסיפור הקצר - הוא ספר מאיר עיניים, גלוי לב, המתאר את קורותיה של נערה צעירה הגדלה באונטריו הכפרית של שנות הארבעים.

דל ג'ורדן מתגוררת בקצה דרך המישור בחוות השועלים של אביה, שם ידידיה הקרובים ביותר הם חבר משפחה רווק ותמהוני ואחיה הקטן והקשוח. כשהיא מתחילה לבלות את רוב זמנה בעיירה, היא מוקפת נשים – אמה, אגנוסטית דעתנית שמוכרת אנציקלופדיות לחוואים מקומיים; הדיירת של אמה, פרן דוהרטי שופעת החיים; וחברתה הטובה ביותר, נעמי, שאיתה היא חולקת את תסכולי גיל ההתבגרות ומשובותיו הפרועות.

דרך מורות רוחניות אלה ומפגשיה שלה עם מין, לידה ומוות, חוקרת דל את הצדדים האפלים והמוארים של הנשיות. ובתוך כך נשארת תמיד מתבוננת חכמה ושנונה, המתעדת אמיתות בחיי עיירה קטנה. התוצאה היא מפגן רב-עוצמה, נוגע ללב ושופע הומור וחמלה של תפיסתה המיוחדת במינה של אליס מונרו את חייהן של נערות ונשים.

אליס מונרו, אמנית הסיפור הקצר, היא כלת פרס בוקר 2009 ופרס הסיפור הקצר הקנדי. פירסמה עד כה 15 ספרים שתורגמו ברחבי העולם. מספריה שראו אור בעברית: "בריחה", "יותר מדי אושר" ו"המראה מקאסל רוק" (מחברות לספרות). היא נולדה וחיה באונטריו.

"מהכותבות הרהוטות והמחוננות ביותר של ספרות בת זמננו." ניו יורק טיימס

"מרהיב...הוקרה חושנית ומשעשעת לחייהן של נערות... עונג צרוף!" כתב העת מיז
קרא עוד... הצג פחות...
במחיר מיוחד לחברי מועדון
מחיר קטלוגי 89.00 ₪
מחיר באתר 80 .10
במחיר מיוחד לחברי מועדון
71 .20 לחברי מועדון
+ -
שם:
חיי נערות ונשים
מחבר:
אליס מונרו
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
ISBN #1:
0002-70271
מק"ט:
010031382
מוציא לאור/ספק:
מחברות לספרות
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?