ערנות-המפתח לחיים מאוזנים

ערנות-המפתח לחיים מאוזנים

אושו


ביסודן של כל שיטות המדיטציה, כולל אמנויות הלחימה – ולמעשה גם ביסודו של כל הישג ספורטיבי גדול – עומדת איכות של ערות ונוכחות לרגע ההווה, איכות שאושו קורא לה ערנות. מרגע שאנחנו יכולים לזהות ולהבין את האיכות הזאת, יש בידינו המפתח לשליטה עצמית ותפקוד גבוה בתחום בחיינו.
לפי מורי רוח גדולים כמו לאו טסה או בודהא, רובנו עוברים את חיינו כמו מתוך שינה, כסהרורים, בלי להיות נוכחים באמת במה שאנחנו עושים, לעולם לא ערים לגמרי לסביבתנו, אפילו לא למה שמניע אותנו לעשות ולומר את הדברים שאנחנו עושים ואומרים.
יחד עם זאת, כל אחד מאתנו חווה רגעים של ערנות, או התעוררות, במצבים יוצאי דופן: על הכביש, בתאונה פתאומית ובלתי צפויה, כשנדמה כאילו הזמן עצר מלכת, או במצבים שנוגעים בנו עמוקות – הבאת תינוק חדש לעולם, הימצאות במחיצתו של אדם ברגע מותו – כשאנחנו ערים לכל תנועה, לכל הגה, לכל מחשבה.
ערנו, אשר אושו, היא המפתח להנעה עצמית, מרכוז וחופש בכל היבט של חיינו. בספר הזה אושו מלמד אותנו כיצד לחיות את החיים מתוך יתר תשומת לב, קשובים ומדיטטיביים, חיים שיש בהם אהבה, אכפתיות ומודעות.
אושו מאתגר את קוראיו לבחון את מערכות האמונה המותנות ואת הדעות הקדומות שמגבילות את יכולתם ליהנות מן החיים בכל עושרם, ולהשתחרר מהן. הוא תואר ע"י סנדי טיימס הלונדוני כאחד מ"אלף האנשים שעיצבו את פני המאה העשרים", ועל ידי גנדי, נהרו ובודהא – ששינו את גורלה של הודן. יותר מעשר שנים אחרי מותו בשנת 1990, תורתו ממשיכה להכות גלים, ולהגיע למחפשים בני כל הגילים כמעט בכל ארץ בעולם.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 98.00 ₪
מחיר באתר 88 .20
+ -
שם:
ערנות-המפתח לחיים מאוזנים
מחבר:
אושו
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
012430741
מוציא לאור/ספק:
אסטרולוג משכל
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?