מפת שבילים 8 מנויילן-צפון מדבר יהוד

מפת שבילים 8 מנויילן-צפון מדבר יהוד

אורי/עורך דביר

מדבר יהודה - חבל ארץ המשתרע לאורך המדרונות המזרחיים של הרי בית אל, ירושלים והר חברון. אורכו כ-90 ק"מ ורוחבו נע בין 15-20 ק"מ. הגבול הצפוני עובר באזור כוכב השחר, את הגבול הדרומי מקובל לקבוע בעמק של נחל חמר. הגבול המזרחי הוא הקו התחתון של מצוק ההעתקים, ובמערב תוחם את מדבר יהודה קו גבול אקלימי, קו הנמשך מרמאללה ועד ערד, ממזרח לקו זה כמות המשקעים יורדת אל מתחת ל-250 מ"מ בשנה. מדבר יהודה מוגדר כמדבר בצל גשם. נהוג לחלק את מדבר יהודה לשתי יחידות גיאוגרפיות כשהגבול בניהן הוא נחל ערוגות כך גם חולקו מפות הטיולים וסימון שבילים לגיליון צפוני וגיליון דרומי.


מפה טיולים וסימון שבילים מספר 8 "מכסה" את החלק הצפוני של המדבר. את רוב שטחו של המדבר תופסת רמת המדבר ממערב לה נמצא את רצועת ספר המדבר וממזרח מצוק ההעתקים. חבל ארץ זה היה מהראשונים שזכה לסימון שבילים ולו בשל נהירה של מטיילים והרפתקנים שראו אתגר בגילוי מכמני הטבע של המדבר. כיום מרושת מדבר יהודה בשבילים מסומנים המובילים את המטייל במסלולי טיול מרתקים ואתגרים תוך כדי מעבר באתרי טבע מגוונים, שרידי ישוב ועקבות מורדים. מפגש עם עולם צומח וחי ייחודיים לחבל ארץ זה .קרבתו של מדבר יהודה אל חלקה המיושב של ארצנו ואופיו המיוחד, מושכים לכאן מגוון של מטיילים – ממטפסי צוקים ומיטיבי לכת ועד משפחות בסיורים קצרים. יחד עם זאת בחלקו הצפוני של מדבר יהודה שטחי אימונים לא מעטים של צה"ל המחייבים תיאום מוקדם.

כדי להקל על המטיילים, מופיעים במפה זו פרטים חשובים, כגון: שמורות טבע ואכסניות, תחנות דלק ושירותים אחרים. הודגשו נתוני שטח כמו מצוקים ואתרי טבע, עודכנו פרטים וצבעי סימון השבילים. על גב המפה מודפסים טבלות מסלולים (לפי דרגת קושי), תרשימים ומידע מפורט, שנועדו לעזור בתכנון הטיול ובמהלכו – לא רק למיטיבי לכת, אלא אף למשפחות היוצאות לטיול קצר. כך, בעזרת המפה, תוכלו לגלות פינות חמד שהיו חבויות עד היום. שעה שאתם מטיילים כאן, חשבו על מראה האזור בעתיד, ועזרו לשמור עליו יפה ונקי, כשם שהוא עכשיו.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 99.90 ₪
מחיר באתר 89 .91
+ -
שם:
מפת שבילים 8 מנויילן-צפון מדבר יהוד
מחבר:
אורי/עורך דביר
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
013450113
מוציא לאור/ספק:
החברה להגנת הטבע
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?