מפת שבילים 19 מנויילן-מישורי פארן

מפת שבילים 19 מנויילן-מישורי פארן

אורי/עורך דביר

הנגב, חלקה הדרומי של ארץ ישראל. השם הוא מקראי והוראתו ארץ יבשה. מן המקרא עולה כי בעת העתיקה השתרע הנגב מבקעת באר שבע ובקעת ערד בצפון עד קדש ברנע ונחל אל עריש בדרום מערב. היום מקובל לראות בנגב את האזורים : בקעת באר שבע ערד, מישורי הנגב המערבי (חולות חלוצה וחבל הבשור), הר הנגב הצפוני, הר הנגב המערבי, אגן פארן, רמת ברק, מישורי הנגב הדרומי, הערבה והרי אילת.
חבל ארץ זה מהווה כשני שליש משטח א"י ועל מנת לכסות אותו במפות 1:50,000 נדרשו כ – 7 גיליונות מפה. ( שמות הכותרות של המפות לא תמיד מבטאות את הגבולות הגיאוגרפים המוכרים).

מישורי פארן והנחלים הגדולים (מפה 19) – חבל ארץ באזור הנגב הדרומי המהווה חוליית קישור בין הרי אילת בדרום להר הנגב בצפון. במערב נושקת המפה לגבול עם מצרים ובמזרח מכסה המפה חלק מהערבה עד גבול ירדן. המאפיין של חבל ארץ זה הוא היותו מישורי עד גבעי ומכונה בשם מישורי פארן. מישורי הנגב הדרומי הם מישורי סחיפה והשקעה של מערכת נחלים גדולים ביניהם נחל צניפים, פארן, חיון וציחור. מישורי הנגב הדרומי יורדים במתינות מגובה 600 מ' לערך בדרום מערב עד לרום של 200 מ' לערך בצפון מזרח עד להתמזגותם עם הערבה ללא קו מורפולוגי ברור המפריד בין שני החבלים.
בלב המישור מתנשא רכס הר צניפים. האזור ריק מישובים (וכמעט ולא נמצא בו מקור מים) זהו אזור החיות העיקרי של צבי הנגב כמו כן נמצא כאן זאבים צבועים וקרקלים.
רוב המסלולים המוצעים במפה מותאמים לרכב שטח. חלק נכבד מהאזור מוגדר כשטח אימונים של צה"ל .

כדי להקל על המטיילים, מופיעים במפה זו פרטים חשובים, כגון: שמורות טבע, שטחי אש ואימונים של צה"ל.
אכסניות, תחנות דלק ושירותים אחרים; הודגשו נתוני שטח כמו מצוקים ואתרי טבע, עודכנו פרטים וצבעי סימון השבילים. על גב המפה מודפסים טבלות מסלולים (לפי דרגת קושי), תרשימים ומידע מפורט, שנועדו לעזור בתכנון הטיול ובמהלכו – לא רק למיטיבי לכת, אלא אף למשפחות היוצאות לטיול קצר. כך, בעזרת המפה, תוכלו "לגלות" פינות חמד שהיו חבויות עד היום. שעה שאתם מטיילים כאן, חשבו על מראה האזור בעתיד, ועזרו לשומרו יפה ונקי, כשם שהוא עכשיו.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 99.90 ₪
מחיר באתר 89 .91
+ -
שם:
מפת שבילים 19 מנויילן-מישורי פארן
מחבר:
אורי/עורך דביר
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
013450121
מוציא לאור/ספק:
החברה להגנת הטבע
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?