מפת שבילים 10 מנויילן-גוש דן וחוף פלשת 2018

מפת שבילים 10 מנויילן-גוש דן וחוף פלשת 2018

אורי/עורך דביר

מפה זו כוללת את שטחו של מישור החוף הדרומי שבגבולותיו הגיאוגרפיים משתרע, מאגד ערים ת"א-יפו, את הגבול הצפוני נהוג לקבוע בנחל הירקון עד לרצועת עזה בדרום ומחוף הים במערב עד לגבעות השפלה במזרח.

המאפיין הגיאוגרפי למישור החוף הדרומי הן ארבע רצועות אורכיות ממערב למזרח. הראשונה שבהן – רצועת חולות, לאחריה – רצועת רכסי הכורכר, הבאה – רצועת גבעות החמרה, הרביעית – רצועת קרקעות סחף.

מבט ראשון במפה מגלה לעינינו מעין חלוקה של השטח לשניים. האחד גוש עירוני גדול – זהו גוש דן, או בשמו המקובל מטרופולין ת"א, זהו השטח העירוני ובו ריכוז האוכלוסייה הגדול בישראל. ע"פ המסורת הנחלה שהוקצתה לשבט דן.

מדרום לו חוף פלשת – "מפורז ומאוורר" יותר ועדיין משמר באזורים מסוימים על אותן רצועות אורכיות המאפיינות את מישור החוף הדרומי. תנופת הפיתוח שעבר ועדיין עובר חבל ארץ זה לא פוסק לרגע, הרחבת ערים, סלילת כבישים ומסילות ברזל כל אלה מאיימים על ערכי הטבע ועל כיווצם של מסלולי הטיול. לצד הפיתוח המואץ יש מי שרואה את חשיבות הריאות הירוקות והשמירה על שטחים פתוחים וביחד אנו מסמנים מסלולי טיול חדשים. נאמנים להתפתחויות, אנו מביאים בפני המשתמש מפה מעודכנת בה מופיעים פרטים חשובים כגון: שמורות טבע, אכסניות, תחנות דלק ושירותים אחרים. בעזרת המפה תוכלו לגלות פינות חמד, וכן, גם בתוככי הגוש הבנוי ובשוליו. במפה המעודכנת שונו מספר מסלולים קיימים והתווספו מסלולים חדשים ביניהם מסלולי אופניים . על גב המפה מודפסים טבלאות מסלולים (ע"פ דרגת קושי). תרשימים ומידע מפורט שנועדו לעזור בתכנון הטיול ובמהלכו. לא רק למיטיבי לכת אלא אף למשפחות היוצאות לטיול קצר ועניינם דווקא בטיול עירוני כך שתמצאו במפה תרשימים סכמאתיים של המסלולים העירוניים ורשימה מפורטת של מוזיאונים ונקודות עניין אחרות.
קרא עוד... הצג פחות...
מחיר קטלוגי 99.90 ₪
מחיר באתר 89 .91
+ -
שם:
מפת שבילים 10 מנויילן-גוש דן וחוף פלשת 2018
מחבר:
אורי/עורך דביר
כריכה:
רכה
שפה:
עברית
מק"ט:
013450115
מוציא לאור/ספק:
החברה להגנת הטבע
ביקורות

כתוב את חוות הדעת שלך

איך תדרג מוצר זה?